Firmy stále častěji využívají bezplatnou ransomwarovou ochranu

Nedávné útoky ransomwarů WannaCry a ExPetr prokázaly, jak zničující dopad mohou mít tyto typy útoků na firmy. V květnu bylo rasnomwarem WannaCry napadeno neuvěřitelných 200 000 systémů ve 150 zemích světa, které kvůli tomu musely zastavit svůj provoz. Společnosti navíc musely na řešení problému a uvedení firmy zpátky do provozu vynaložit značné částky.

173
0
SDÍLET

Útoky nicméně rozšířily povědomí o hrozbě ransomwaru a na základě těchto událostí se čím dál více firem snaží posílit svoji ochranu za co nejnižší cenu. Tento trend ilustruje fakt, že si více než 100 000 společností za posledních 12 měsíců stáhlo řešení Kaspersky Anti-Ransomware Tool.

Právě před pár dny společnost Kaspersky Lab uvedla na trh novou generaci řešení Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business, které bylo vyvinuto na základě 20leté zkušenosti s bojem proti kybernetické kriminalitě. Společnost tak i nadále firmám poskytuje špičkovou antiransomwarovou technologii zcela zdarma. Průzkum společnosti Kaspersky Lab a B2B International nazvaný Global IT Security Risks Survey 2017 poukázal na to, že jediný ransomwarový útok může mít za následek finanční ztráty v průměrné výši 713 224 dolarů (téměř 16,3 milionu Kč).

Nástroj Kaspersky Anti-Ransomware pro firmy je kompatibilní s bezpečnostními produkty třetích stran, jednoduchý na instalaci a nevyžaduje po firemních uživatelích podrobné technické znalosti nutné k obsluze a konfiguraci. Těm společnostem, které nepoužívají řešení Kaspersky Lab, umožňuje, aby si bez jakýchkoliv finančních nákladů vyzkoušely pokročilou antiransomwarovou technologii. Nástroj zahrnuje technologii Kaspersky System Watcher, který detekuje podezřelé ransomwarové aktivity, vytváří dočasné zálohy napadených složek a opravuje zákeřné změny, čímž zachovává nedotčenost systému. Tento nástroj rovněž využívá schopností Kaspersky Security Network, což mu umožňuje poskytnout Kaspersky Lab bezpečnostní zprávy, přičemž mezitím vylučuje falešně pozitivní chyby a uchovává vysoký standard zabezpečení.

„Nedávné epidemie WannaCry a ExPetr byly nešťastnou připomínkou toho, že hrozba ransomwarem je reálná a může vážně ovlivnit chod firem po celém světě. Skutečnost, že okolo 100 000 společností si již stáhlo náš Kaspersky Anti-Ransomware nástroj potvrzuje, že jsou firmy touto problematikou stále více znepokojeny. Vzhledem k velikosti odhadovaného finančního dopadu, jaký může mít ransomware na firmy, doporučujeme, aby měly implementované účinné bezpečnostní řešení,“ řekl Petr Kuboš, regionální obchodní manažer pro východní Evropu ve společnosti Kaspersky Lab.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář.
Vaše jméno