Asus: notebook ROG Zephyrus

Asus ROG Zephyrus GX501 patří k nejtenčím notebookům vybaveným procesorem Intel Core i7 sedmé generace a grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1080. Novinka dále nabízí 15,6" matný Full HD IPS displej s frekvencí 120 Hz a podporu technologie Nvidia G-Sync. Zaujmou i přizpůsobitelné světelné efekty klávesnice Asus Aura RGB.

480
0
SDÍLET

ROG Zephyrus je ukázkou potenciálu dnešních herních notebooků, které výkonem plnohodnotně konkurují klasickým PC sestavám. Jejich rozměry a hmotnost se navíc podařilo stlačit do podoby vhodné pro bezproblémové každodenní přenášení.

ROG Zephyrus je chlazen aktivním aerodynamickým systémem (AAS), který zaručuje chladný a tichý provoz bez kompromisů v oblasti výkonu. AAS obsahuje technologii AeroAccelerator (AA), která zvyšuje rychlost a účinnost proudění vzduchu v notebooku. 3D zakřivený povrchový kryt ventilátoru a akcelerátor zvyšují proudění vzduchu a odvádějí teplo od komponent. Při otevření víka notebooku se automaticky zvedne část základny tak, aby se zvýšil objem proudícího vzduchu i jeho cirkulace. AAS zlepšuje stabilitu systému, herní a tepelný výkon a umožňuje plné využití procesoru a grafiky.

Klávesnice je umístěna v přední části základny. Toto rozvržení přispívá k lepšímu chlazení vnitřních komponent a poskytuje komfort hráčům, kteří jsou zvyklí na desktopové klávesnice. Technologie osvětlení Asus Aura RGB poskytuje dynamické a přizpůsobitelné světelné efekty po celé klávesnici a samostatně zvýrazněné přizpůsobitelné efekty pro skupiny kláves WASD a QWER, což hráčům umožňuje přizpůsobit si herní prostředí vlastním představám. Technologie antighosting dokáže rozeznat stisknutí až 30 kláves současně.

Netypický je touchpad, a to svým umístěním i provedením. Nachází se napravo od klávesnice a integruje 10 funkčních kláves, které se aktivují klávesovou zkratkou. Po aktivaci se objeví červené podsvícení a touchpad lze využít jako numerický blok.

Počítač je vybaven 15,6“ IPS displejem s rozlišením Full HD, který umožňuje hraní při frekvenci 120 Hz. Technologie Nvidia G-Sync synchronizuje obnovovací frekvenci displeje s grafickou kartou Nvidia GeForce, čímž se minimalizuje přerušování a eliminuje trhání a zpožďování obrazu. Široké pozorovací úhly a 72 % NTSC barevný gamut zaručují živé barvy při pozorování z jakéhokoli úhlu.

Notebook disponuje také oboustranným portem USB typu C s technologií Thunderbolt 3, který umožňuje připojení externího monitoru s technologií G-Sync, nabíjení nebo přenos dat rychlostí až 40 Gb/s s kompatibilními zařízeními. Monitor lze připojit také díky portu HDMI, periferie pak pomocí čtyř portů USB 3.0.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář.
Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.