Společnost Arcserve koupila firmu Zetta

Minulý týden společnost Arcserve oznámila akvizici poskytovatele řešení pro obnovu poškozených dat na cloudu, firmu Zetta. Ta nabízí ochranu společností využívajících cloud v režimech disaster recovery as a service (DRaaS, obnova poškozených dat jako služba) a backup as a service (BaaS, zálohování jako služba).

624
0
SDÍLET

Ty pak mohou svá data rychle a spolehlivě chránit, přistupovat k nim a obnovovat jejich virtuální a fyzickou podobu, aniž by potřebovaly dodatečný hardware. Podmínky transakce nebyly zveřejněny, ale je zřejmé, že Arcserve tímto krokem navýšil svůj tržní podíl v segmentu ochrany firemních dat.

 „Akvizicí společnosti Zetta  se naše cloudová řešení obohatí o technologie, datová centra a zkušenosti, které Arcserve pomohou k dosažení vedoucí pozice v segmentech zálohování a obnovy dat,“ uvedl CEO Arcserve Mike Crest. Na to navázal Jeff Whitehead, CTO Arcserve a někdejší CTO Zetty: „Obě společnosti sdílí zanícení pro úspěch svých zákazníků a pro zdokonalování ochrany dat. Sloučení s Arcserve nám otevírá dveře k investicím do našich technologií a našim zákazníkům navíc zpřístupňuje širší portfolio produktů pro ochranu dat.“

„Organizace všech velikostí v cloudu nachází možnosti, jak urychlit své IT strategie, obzvláště u zálohování a BC/DR. Arcserve touto akvizicí podnikl správný strategický tah,“ uvedl hlavní analytik ESG Jason Buffington. „Začlenění Zetty pomůže splnit především požadavky středně velkých firem. Jejich cloudové technologie v kombinaci s bohatým portfoliem ochrany dat od Arcservu poskytnou širokou škálu možností, což mimo jiné ukazuje, jak se Arcserve vyvíjí.

Zálohování cloudu a disaster recovery

Díky nákupu Zetty bude teď vlajková loď Arcserve Unified Data Protection (UDP) zahrnovat Arcserve UDP Cloud Direct, tedy nové řešení pro DRaaS a BaaS s přímým přístupem na cloud vhodné pro:

  • byznys vyžadující rychlý a jednoduchý přístup na cloud bez požadavků na dodatečný on-premise hardware, tedy malé kanceláře, pro které by nebylo on-premise řešení praktické;
  • uživatele, kteří chtějí mít na cloudu zajištěný networking, automatizaci a správu platformy, a kteří rovněž potřebují po celém světě automaticky a bezpečně na síti zpracovávat velké objemy dat;
  • organizace se systémy, které netolerují prostoje a chtějí během několika minut těžit z rychlých failoverů celého IT prostředí;
  • partnery vyžadující výkonné a výnosné osvojení a správu cloudu s funkcemi pro vícenásobné držení, správu více uživatelů, sledování nebo fakturaci.

Arcserve momentálně své cloudové služby poskytuje skrze Arcserve UDP v hybridním zálohovacím modelu, v němž uživatelé automaticky kopírují zálohovací obrazy z on-premise zálohovacích serverů (recovery point server – RPS) na odpovídající RPS na cloudu (disk-disk-cloud). Díky konvergujícím řešením pro přímý přístup na cloud a hybridní cloud, teď mohou IT týmy implementovat řešení on-premise, hybridního cloudu a přímého cloudu z jednoho celku.

Společnost brzy uvede na trh cenově dostupné komplexní řešení s možností ztráty dat blížící se nule. Určeno by mělo být pro střední firmy a decentralizované enterprise organizace. Arcserve už toto řešení vyvíjí. V Severní Americe bude dostupný už letos v létě, ale v regionu EMEA se objeví až na podzim.