VMware a Dell EMC pomáhají saúdskoarabskému ministerstvu

Měl by se tak urychlit zavádění digitálních služeb pro občany v rámci rozvojového projektu Saudi Vision 2030. Platforma pro řízení cloudu VMware vRealize Suite, která je základním stavebním kamenem podnikového hybridního cloudu Dell EMC, umožňuje centralizaci poskytování IT služeb prostřednictvím Informačního centra měst a obcí.

897
0
SDÍLET

Poskytuje IT jako službu městům a obcím, urychluje poskytování nových digitálních služeb o 200 % a snižuje náklady na ně o 30 %. Vybudování spolehlivé, vysoce dostupné IT infrastruktury vybavené špičkovými aplikacemi pomáhá Ministerstvu pro záležitosti měst a venkova rychleji naplňovat strategické cíle a realizovat jednotlivé iniciativy v saúdskoarabském národním transformačním programu 2020 a projektu Saudi Vision 2030.

Řešení společnosti VMware pomáhají s rozsáhlou digitální transformací, kterou provádí saúdskoarabské Ministerstvo pro záležitosti měst a venkova (MOMRA). Během realizace strategických cílů Národního transformačního programu 2020 a projektu Saudi Vision 2030 ministerstvo vybudovalo Informační centrum měst a obcí, které bude poskytovat inovativní digitální služby obyvatelům celé Saúdské Arábie.

MOMRA je vládní úřad, jehož úkolem je neustále zlepšovat kvalitu života ve městech a chránit životní prostředí a přírodní zdroje v celém království. Prostřednictvím 16 krajských a 296 místních správ poskytuje řadu různých služeb včetně urbanistického plánování, rozvoje obcí, ochrany životního prostředí a veřejného zdraví.

Po zavedení platformy pro řízení cloudu VMware vRealize Suite jako součásti podnikového hybridního cloudu Dell EMC poskytuje Informační centrum měst a obcí místním správám centrální samoobslužný cloudový portál. IT služby jsou k dispozici okamžitě, automatizovaně a s vysokou mírou dostupnosti. MOMRA tak může zavádět nové digitální služby pro obyvatele o 200 % rychleji a přesunout 30 % stávajícího IT rozpočtu na vývoj nových služeb.