České firmy neumí do HR zapojit sociální sítě

Sociální sítě jsou fenoménem dnešní doby. Vyvíjejí se ale tak rychle, že než se dokážeme zorientovat ve fungování jedné, stane se prakticky nezbytností začít používat další dvě. Komunikace přes sociální sítě totiž dokáže zásadně zefektivnit kontakt uvnitř firmy i směrem k novým kandidátům. Pokud ovšem víme, jak na to.

1207
0
SDÍLET

Podle průzkumu z loňského roku využívá sociální sítě při hledání nových zaměstnanců jen 10 % českých firem. Třeba nejrozšířenější profesní síť LinkedIn má v Česku téměř milion uživatelů, přesto je přímo firmami využívána minimálně. Přes 40 % tuzemských společností dá přednost najímání personální agentury.

„Pokud se už firmy v Česku rozhodnou proniknout do online světa, v drtivé většině se soustředí výhradně na Facebook a LinkedIn. Oslovit především mladé lidi přitom mohou i prostřednictvím dalších sítí,“ řekl Michal Hardyn, zakladatel kariérního portálu VímVíc.cz.

Workshop Digitální HR pro personalisty a lovce talentů s názvem Digitální recruitment: Nábor přes sociální sítě a HR marketing proběhne na podzim ve dvou termínech v Praze a v jednom v Brně. Provázet jím budou dvě výrazné osobnosti českého online světa. Matěj Matolín je zakladatelem nejčtenějšího HR blogu u nás Lovec hlav, Michal Hardyn je pak specialistou na internetové projekty a start-upy a kromě VímVíc.cz stojí za vznikem cashbackové platformy Tipli.

Účastníci školení se dozvědí, k čemu se Facebook hodí víc než Twitter nebo jaké fotografie dávat na Instagram a které naopak na jiné sociální sítě. Dostanou možnost osvojit si praktické rady pro účelnou práci s populárními i méně známými sociálními sítěmi a udělají si celkovou představu o tom, jak se klasický HR svět mění a jak s ním mohou zvládnout udržet krok.

„Během školení nezůstáváme nikdy jen u teorie. Ukazujeme osvědčené příklady nejrůznějších fungujících kampaní, připravujeme práci v terénu a pestrou paletu cvičení, takže si účastníci mohou vše okamžitě vyzkoušet. Dostanou od nás i spoustu materiálů pro správný rozvoj nově nabytých dovedností,“ vysvětluje Matěj Matolín.

Školení proběhne v Praze v termínech 19. září a 19. října 2017, v Brně pak v termínu 5. října 2017. Registrovat se je možné na www.digitalnihr.cz.