Apple kupuje novozélandského výrobce stanic pro bezdrátové nabíjení

Firma Apple za momentálně neznámou sumu koupila PowerbyProxi, což je méně známá společnost zabývající se bezdrátovým nabíjením. V roce 2007 ji založil Fady Mishriki jako podnik specializující se na malé moduly vyhovující Qi standardu. Ty umožňují bezdrátový přenos energie do velkých zařízení, jako jsou roboti, drony nebo zdravotnického vybavení.

988
0
SDÍLET

Apple tuto akvizici serveru Stuff.co.nz potvrdil. Od výrobce iPhonů, který obvykle u akvizic nepodává ani potvrzující, ani vyvracející vyjádření, jde o výjimečný tah. Začlenění PowerbyProxi do svého portfolia by mělo pro tým Applu znamenat přispění obzvláště pro práci na vytvoření bezdrátové budoucnosti.

Při příležitosti představení iPhonu 8, iPhonu X a Apple Watch 3 Series v průběhu září Apple zmínil svou vizi zjednodušení nabíjení. To funguje na bázi průmyslového Qi standardu. Apple si tak bude moct ospravedlnit odstranění zdířky na sluchátka a investice do bluetooth příslušenství. Navíc se dočkáme nabíjecí podložky nazvané AirPower, která by měla současně nabíjet jakýkoliv iPhone se skleněnými zády, Apple Watch a bezdrátové pecky AirPods.

Zatím není jasné, jakým způsobem pomůže tato akvizice splnit cíle Applu, nicméně PowerbyProxi vyrábějící moduly pro bezdrátové nabíjení schopné přenosu 100W, by mohl například integrovat svou technologii bezdrátového nabíjení do mnohem větších a energeticky náročnějších Macbooků.