Nové servery PowerEdge 14. generace vstoupily na trh

Servery PowerEdge 14. generace od společnosti Dell EMC byly velmi netrpělivě očekávány již od jejich představení na konferenci Dell EMC World 2017. Toto portfolio serverů je dlouhodobě právem tím nejprodávanějším. Čtrnáctá generace navíc přináší řadu dalších vylepšení a vyšší výkon.

1115
0
SDÍLET

Pro firmy je v dnešním světě rychlé digitální transformace klíčové držet krok s technologickým pokrokem. Modernizovaná IT infrastruktura je však absolutně nezbytná pro úspěch firmy. Ta, pokud neprovede upgrade ze starších informačních technologií, zůstane nevyhnutelně pozadu a zjistí, jak omezující a nepružné jsou stávající IT infrastruktury.

To ostatně potvrzuje i nedávná studie ESG 2017 IT Transformation Maturity Curve (Křivka vyspělosti transformace IT v roce 2017), kterou vypracovala na objednávku společnosti Dell EMC skupina ESG. Ze zprávy vyplývá, že organizace, které nejvíce pokročily v iniciativách transformace svého IT, považují své informační technologie za výrazný faktor odlišující je od konkurence. Aby toho bylo možné dosáhnout, je prioritou mnohých iniciativ směřujících k transformaci IT moderní infrastruktura, která dokáže bezpečně zajišťovat vyšší efektivitu při současné podpoře inovací umožňujících nové obchodní modely.

Proto Dell EMC přináší v podobě poslední generace serverů PowerEdge vyšší výkon poskytující zákazníkům bezpečnou, optimalizovanou a jednoduše spravovatelnou platformu pro libovolnou aplikační úlohu. Nejpokročilejší generace serverů PowerEdge samozřejmě zahrnuje všechny druhy provedení – věžové, rackové i blade servery:

  • Dell EMC PowerEdge R640 – kombinace pro škálovatelné výpočetní a úložné prostředky v datových centrech s vysokou hustotou na platformě 1U/2S;
  • Dell EMC PowerEdge R740 – server pro náročná prostředí, který představuje rovnováhu v rychlosti úložiště, I/O operací a aplikací. Zároveň nabízí vysokou flexibilitu konfigurací na platformě 2U/2S. R740 podporuje až o 50 % více uživatelů VDI na server a až o 50 % vyšší akceleraci GPU pro analýzy Hadoop;
  • Dell EMC PowerEdge R740XD – tato platforma 2U/2S nabízí nejrychlejší úložiště a nejvyšší hustotu ve své třídě pro aplikace jako softwarově definované úložiště a poskytuje všestranné možnosti použití vyžadované poskytovateli cloudových služeb, uživateli řešení Hadoop/Big Data a kolokačními hostiteli;
  • Dell EMC PowerEdge R940 – tato platforma 3U/4S zvládá náročné a nepostradatelné aplikační úlohy jako plánování podnikových zdrojů (ERP), e­commerce a velmi rozsáhlé databáze. PowerEdge R940 může zajistit úsporu až 600 000 USD na licenčních poplatcích za řešení Oracle a poskytuje až o 44 % vyšší rychlost v prostředí SAP SD Sybase;
  • Dell EMC PowerEdge M640 a FC640 – modulární servery navržené pro vysoký výkon s nejvyšší hustotou ve své třídě, pro výjimečnou škálovatelnost na blade a modulární platformě;
  • Dell EMC PowerEdge C6420 – určený k úlohám náročným na výpočetní výkon. Nabízí maximální hustotu, škálovatelnost a úsporu energie na jednotku na modulární platformě 2U/8S.

Dostupnost jednotlivých typů se mírně liší a některé modely budou celosvětově k dispozici do konce roku 2017.

V čem jsou tedy hlavní výhody serverů PowerEdge?

Je to především v jejich škálovatelné architektuře, inteligentní automatizaci, integrovanému zabezpečení a použití řady procesorů Intel Xeon Scalable Family.

Škálovatelná architektura serverů pomáhá zákazníkům účinně naplňovat jejich měnící se obchodní potřeby prostřednictvím vyššího výkonu pro tradiční, virtualizované a cloudové nativní aplikační úlohy v softwarově definovaných datových centrech. Nové portfolio serverů Dell EMC PowerEdge, optimalizované pro technologii non-volatile memory express (NVMe), pomáhá zákazníkům v rychlejším nasazení předpřipravených řešení pro softwarově definovaná datová úložiště a hyperkonvergované infrastruktury. To se promítá především do rychlejší práce s databázemi a nižší latencí, která nabízí až 12× vyšší počet čtecích a zápisových operací za sekundu (IOPS) a až o 98 % kratší latenci databáze v clusteru VMware vSAN cluster. Dále je to rychlejší a transparentní migrace virtuálních počítačů, nyní až o 58 % rychlejší s až o 75 % nižším vytížením procesorů při použití 25Gb Ethernetu s technologií Remote Direct Memory Access (RDMA). A v neposlední řadě potom rychlejší úložiště pro výpočetní prostředky, které umožňuje maximalizovat výkon aplikací prostřednictvím:

  • 6× vyššího počtu jednotek NVMe;
  • 4× vyšší kapacity flash úložiště;
  • 30 % vyššího počtu vstupně-výstupních slotů;
  • 25 % vyšší hustoty úložiště.

Dalším prvkem, který posouvá servery PowerEdge kupředu, je řešení OpenManage Enterprise s rozhraním RESTful API, které nabízí nástroje pro automatizaci nasazení, aktualizace, monitorování a údržbu. Konzole OpenManage Enterprise nabízí snadnou správu životního cyklu serverů od nasazení po vyřazení a nové využití díky vylepšenému řadiči Dell Remote Access Controller (iDRAC9). Ten poskytuje až čtyřnásobně vyšší výkon uživatelského rozhraní a prostředí a 30% zkrácení času potřebného pro instalaci řadiče iDRAC pomocí řešení QuickSync 22 pro mobilní správu. Dokáže také až o 90 % rychleji řešit potíže se servery PowerEdge díky proaktivním a prediktivním technologiím ProSupport Plus a SupportAssist.

V neposlední řadě je to také integrované zabezpečení. Dell EMC je již v posledních dvou generacích serverů PowerEdge průkopníkem technologie Root of Trust. Tato robustní architektura odolná proti kybernetickým útokům umožňuje zákazníkům chránit, detektovat, obnovovat a vyřazovat servery PowerEdge prostřednictvím funkcí jako je kryptograficky důvěryhodné spuštění systému, jeho uzamčení nebo smazání.