WD: externí disk My Passport SSD

Společnost Western Digital uvedla na český trh svůj nejrychlejší externí disk se značkou WD. Externí disk My Passport SSD rozšiřuje řadu přenosných externích disků My Passport a je určen především pro technologické nadšence a tvůrce digitálního obsahu. Disk kombinuje vysokou rychlost čtení i zápisu dat spolu se snadnou přenositelností.

1007
0
SDÍLET

„Značka WD přináší na trh osobních datových úložišť moderní produkty a novinky, které mají jedinečný design, odolné provedení a poskytují špičkový výkon,“ uvedl Sven Rathjen, viceprezident pro marketing společnosti Western Digital, a dodal: „Náš dosud nejrychlejší externí disk My Passport SSD je účinné řešení pro všechny, kdo potřebují snadno, rychle a okamžitě přenášet digitální obsah, kamkoli je život zavane.“

My Passport SSD je nejrychlejší disk ze stejnojmenné produktové řady značky WD a přenáší data rychlostí až 515 MB/s. Disk je navržen pro nejnovější řadu počítačů s rozhraním USB Type-C a je kompatibilní s rozhraním USB 3.1 druhé generace (10Gb/s) díky propojovacímu kabelu USB Type-C to Type-C a adaptéru pro rozhraní USB typu A, které je běžné u většiny počítačů. SSD je navrženo pro prostředí PC a je kompatibilní i s počítači Mac. My Passport SSD chrání obsah 256bitovým hardwarovým šifrováním AES i heslem. Disk je navíc chráněn před poškozením při pádu (je testován na odolnost proti pádu z výšky 2 metry a vydrží přetížení 1 500 G).

Externí disk My Passport SSD je vhodný pro rychlé ukládání dat, jako jsou velké knihovny fotografií a videozáznamů, i pro následný rychlý přístup k nim.

Zařízení je k dostání v kapacitách 1 TB, 512 GB a 256 GB a součástí dodávky je i software WD Backup pro automatické zálohování dat.