SAP rozšířila své cloudové portfolio pro český trh

Společnost představila národní verzi standardního řešení SAP S/4HANA Public Cloud doplňující nabídku o řešení v cloudu. Díky lokalizaci je dostupné v českém jazyce a podporuje požadavky naší legislativy. Firmám může přinést především snížení nákladů a přístup k inovacím.

338
0
SDÍLET

Součástí je integrovaná AI a algoritmy strojového učení napomáhající podniku v automatizaci procesů a analýze provozních informací v reálném čase, které zefektivňují řízení společnosti. Dovolují například automatické párování faktur, simulace profitability zákazníků a další. Výhodou tohoto řešení je také rychlé nasazení pouze změnou implementačního přístupu. Zákazník vybírá požadované funkční komponenty, které jsou následně aktivovány.

Řešení je zaměřeno na společnosti zabývající se myšlenkou vysoké standardizace, rychlým uváděním na trh a minimalizací nákladů. Poskytuje prediktivní analýzy, automatizuje většinu manuálních úkolů a integruje data z více zdrojů. V důsledku toho se zvyšuje efektivita obchodních operací a přibývá možností zapojení inovací v oblasti financí, nákupu, řízení projektů či prodeje. Jde například o zavádění nových byznys modelů, a to prodeje formou služby nebo předplatného.

Na rozdíl od IT řešení, která jsou provozována na vlastní infrastruktuře – tedy ‚on premise‘ – nabízí přechod na cloud podstatné konkurenční výhody“, uvádí Michal Marko, ze společnosti SAP ČR, a dodává: „Nejenže se uvolní ruce vlastním IT zdrojům, ale výpočetní kapacity lze škálovat podle aktuální potřeby a libovolně upravovat. V podstatě ihned můžeme nasadit základní podnikové aplikace a inovativní technologie.