Zyxel: firewall ZyWALL ATP100

Společnost uvedla na trh firewall určený pro ochranu malých organizací. Novinka využívá zabudovanou cloudovou službu, díky které má k dispozici nepřetržitě rostoucí databázi informací o kybernetických hrozbách.

1022
0
SDÍLET

Zařízení poskytuje vícevrstvou ochranu a pomocí funkce Cloud Query na dálku rozpozná miliardy hrozeb a umožní jejich eliminaci. Průběžně rozšiřovaná databáze informací o hrozbách je analyzována algoritmem využívajícím umělou inteligenci a organizacím pomáhá identifikovat aktivní hrozby a zablokovat malware, než se začne šířit.

Model ATP100, určený k ochraně organizací s méně než 25 zaměstnanci, představuje nejnovější přírůstek do rodiny firewallů ZyWALL ATP200, ATP500 a ATP800. Filtr IP adres bude k dispozici pro všechny firewally a brány ATP s firmwarem ZLD4.35. Tento firmware nabídne nejnovější vylepšení ochrany, funkcí a uživatelského komfortu a zahrnuje dvoufaktorovou autentizaci správců, kontroler přístupových bodů AP Controller 3.4, integraci Microsoft Azure a více než 20 zdokonalení zabezpečení a vlastností všech ATP firewallů.

„Kybernetické útoky mohou pro malé organizace mít katastrofální následky, protože jejich oběti často postrádají zdroje nebo nákladnou infrastrukturu nutnou k obraně před takovými hrozbami,“ dodal Martin Bratičák, Regional Director CEE v Zyxelu. „Zyxel proto na trh uvádí ATP firewall, který těží z předností cloudu a současně malým organizacím bez nutnosti pořizovat drahý hardware nabízí dokonalou rovnováhu mezi zabezpečením a výkonem.“

Mezi další přednosti firewallu patří filtr IP adres, který automaticky kontroluje a blokuje většinu síťových hrozeb přicházejících ze škodlivých IP adres, aniž by musel každou z těchto hrozeb zkoumat zvlášť. Tato preventivní funkce vyžaduje podstatně méně systémových zdrojů, snižuje nároky kladené na hardware a uživatelům šetří čas, protože díky ní odpadá nutnost jednotlivé IP adresy blokovat pracným nastavováním bezpečnostních pravidel.

Malé organizace s omezeným rozpočtem jistě ocení, že firewall bojuje s mnoha různými typy hrozeb, jako jsou např. útoky botnetů, a navíc dokáže blokovat IP adresy podle závažnosti hrozby. Držitelé licence Gold Security Pack navíc získají přístup k novým funkcím, které umožňují firewall přizpůsobit jejich individuálním potřebám a monitorovat ty hrozby, které považují za nejvíce relevantní, jako např. webové útoky, exploity a zdroje spamu. ZyWALL ATP100 tak představuje řešení „vše v jednom“, které nabízí komplexní paletu funkcí pro celkovou ochranu uživatele.