Acronis kupuje 5nine, posiluje funkčnost pro poskytovatele řízených služeb

Acronis ohlásil akvizici 5nine, globálního dodavatele řešení cloudového managementu a bezpečnosti pro platformy Microsoft Hyper-V a Azure. Dle uzavřené dohody se 5nine stane plně vlastněnou divizí společnosti Acronis.

444
0
SDÍLET

Firma 5nine nabízí koncová cloudová řešení pro Hyper-V a první a jediné, výhradně bezagentové vícevrstvé bezpečnostní řešení pro Hyper-V a Azure. Její software umožňuje redukovat náklady, zvyšovat produktivitu a eliminovat bezpečnostní rizika.

Acronis technologii 5nine integruje do své Cyber Platform, čímž ji zpřístupní v rámci svého portálu Cyber Cloud Solutions. Řešení umožní poskytovatelům řízených služeb (MSP) a IT organizacím zjednodušit optimalizaci cloudových služeb, rozšiřovat své podnikání a spravovat potřeby zákazníků.

Společně firmy hodlají nabízet partnerům snazší způsob k migraci výpočetních struktur z fyzických či virtuálních prostředí na Cyber Infrastructure, Microsoft Azure či na obě platformy. Schopnosti služby sjednotit cloudovou migraci, správu, monitoring a inovativní nástroje a procesy pro správu IT struktur dovolí zákazníkům pokrýt všech pět vektorů kybernetické ochrany, tedy zajištění bezpečí, dostupnosti, soukromí, autenticity a zabezpečení (SAPAS) pro všechna data, aplikace a systémy.

„Kombinací našich a Acronis řešení budeme schopni urychlit produktové inovace, rozšířit distribuční kanál a vylepšit existující technologie ke splnění požadavků zákazníků,“ řekla Karen Armor, ředitelka 5nine. „S know-how, které jsme získali na základě téměř 10 let zkušeností se správou a ochranou virtuální strojů Microsoft u našich zákazníků, nám tato akvizice umožní lépe reagovat na cloudovou poptávku a zajistí bezpečný a spolehlivý provoz na cloudové infrastruktuře po celém světě.“

Acronis plánuje investovat a rozvíjet oceňovaná řešení 5nine včetně Cloud Management, Cloud Migration a Security Platform. Obě firmy mají rozsáhlé zkušenosti s ekosystémem Microsoft a jako Microsoft Gold Certified Partners mají v plánu pokračovat v inovacích řešení pro platformu Azure s tím, jak bude rozšiřovat svou zákaznickou základnu.