Google vychytávky, o kterých jste nevěděli, že existují

Google má stovky užitečných nástrojů a produktů, které mohou jeho uživatelé volně užívat. Přesto o velké spoustě z nich nikdo neví, a to je velká škoda. Abychom toto nedopatření napravili, přichystali jsme si pro vás přehled 10 skvělých nástrojů, které udělají vaše „googlení“ mnohem efektivnější.

626
0
SDÍLET

Těžko se věří, že Google oslavil už druhé kulatiny od svého vzniku. Dnes je to tedy více než 20 let, co dva studenti, Sergej Brin a Lawrence E. Page, založili tuto slavnou platformu, jejíž hodnota aktuálně přesahuje více než 280 miliard dolarů.

Během těchto uplynulých dvaceti roků jsme mohli být svědky nárůstu nových nástrojů a funkcí, které dnes a denně zjednodušují uživatelům jejich vyhledávání a pomáhají i s další řadou úkolů včetně hledání nejpoužívanějších klíčových slov, organizace úkolů nebo odborného vzdělávání. Pojďte se podívat na těchto pět Google nástrojů, o kterých jste ještě neslyšeli.

Upravte si algoritmus vyhledávání

Taky se vám stává, že hledáte na Google konkrétní informaci a následně na vás vyskočí stovky odkazů, které pro vás nejsou relevantní? Pro takové situace vyvinul Google řadu nástrojů, tedy v tomto případě algoritmů, pomocí kterých můžete vyhledat požadovanou odpověď mnohem přesněji. Stačí, když pro danou frázi použijte uvozovky a Google vám okamžitě najde stránky obsahující tuto frázi ve stejném slovosledu.

Pokud se naopak chcete vyhnout některým odkazům a slovům, tak před ně napište znak mínusu. Toužíte-li například zjistit, jaké nové smartphony právě trh nabízí, ale chcete se vyhnout produktům od značky Apple, zadejte do vyhledávače: smartphone-Apple.

Vytvořte průzkumy, ankety a kvízy s Google Forms

Google dokumenty, tabulky nebo prezentace pro vás asi nejsou nic nového. Slyšeli jste ale například o nástroji Google Forms? Jedná se o další skvělý nástroj, který vám snadno pomůže vytvořit surveys, dotazníky, kvízy nebo další typy formulářů, a to velmi jednoduchou a uživatelsky přívětivou formou. Na závěr pak můžete vybraný soubor sdílet pomocí Google dokumentu a tento link vložit přímo na web.

Zjistěte, co dnes frčí s Google Trends

Provozujete web nebo píšete blog a chcete vědět, jaké věci si lidé vyhledávají nejčastěji? Na tento dotaz vám jednoduše odpoví nástroj zvaný Google Trends, který vám řekne, jaká slova či fráze patří aktuálně k těm nejvíce vyhledávaným. Stejná platforma vám rovněž umožní jednoduchou analýzu a srovnání, což vám pomůže ještě lépe zaměřit obsah na cílovou skupinu.

Načerpejte znalosti s Think Insights

Markeťákům, podnikatelům nebo SEO specialistům se bude jistě zamlouvat nástroj Think Insights, který je bezednou studnicí moudrosti. Tato Google vychytávka vám zpřístupní nejnovější případové studie, výzkumy, statistiky, marketingové a spotřebitelské trendy, strategické perspektivy nebo rozhovory s odborníky, což vám umožní bezplatné business vzdělávání bez jakýchkoliv omezení.

Mějte vše pod palcem s Google Keep

Další nástroj, který je neuvěřitelně praktický, ale mnoho lidí o něm neví, je nepochybně Google Keep. Chcete si udělat poznámku, ale nemáte na to čas? Nahrajte si hlasovou zprávu a pak si ji nechte automaticky přepsat. Nechcete zapomenout, co máte nakoupit? Nastavte si připomenutí, které vám na základě aktuální polohy zobrazí nákupní seznam právě ve chvíli, kdy přijdete do obchodu. S Google Keep budete mít na výběr mnoho dalších funkcí, které vám pomohou zorganizovat plány a udržet přehled.

A toto je jen zlomek praktických nástrojů, které Google svým uživatelům nabízí a které mohou výrazně změnit váš pohled na efektivní analýzu dat či vyhledávání informací. Prozkoumejte i další funkce tohoto oblíbeného vyhledávače a užijte si jejich praktičnost naplno.

Autor textu: Petra Pruden