Eizo: monitor ColorEdge CS2731

Přesnost, barevná věrnost a nejmodernější rozhraní – to jsou přednosti monitoru ColorEdge CS2731. Přenos obrazového signálu, rychlé datové přenosy a napájení připojeného notebooku či tabletu – to vše zvládá jediný kabel USB-C. Tím se z nové 27" obrazovky stane ústřední uzel grafického pracoviště.

276
0
SDÍLET

Stále více tvůrčích pracovníků využívá svůj přenosný počítač nejen na cestách. Výkonný notebook představuje často jediný počítač, z čehož vyvstává požadavek na co nejjednodušší připojení tohoto přenosného přístroje k periferiím na domácím nebo firemním pracovišti.

EIZO vychází se svým grafickým monitorem ColorEdge CS2731 těmto požadavkům vstříc. Díky čtyřem konektorům USB pro downstream a konektoru USB-C pro upstream lze externí disky, myš, klávesnici, čtečku karet či další techniku připojit přímo k monitoru. Uživateli pak k úplnému propojení notebooku se zbytkem pracoviště postačí jediný kabel USB-C vedoucí do monitoru CS2731. Stejný kabel zajistí zároveň i napájení notebooku výkonem až 60 W. Již není třeba používat samostatnou dokovací stanici či napájecí zdroj. Na monitoru dále naleznete po jednom vstupu DVI, HDMI a Display Port.

Model CS2731 se coby nedílná součást digitálního tvůrčího procesu stane oporou fotografů, filmařů, designérů a dalších kreativních pracovníků. Ostré podání obrazu zaručuje panel IPS se širokým gamutem, rozlišením WQHD 2 560 × 1 440 bodů a hustotou pixelů 110 ppi.

Každý monitor EIZO ColorEdge je ještě v továrně přesně proměřen. U každého přístroje je přitom továrně zkalibrována křivka gama. Homogenita a barevná jednotnost je u každého jednotlivého panelu továrně změřena a optimalizována, čímž je dosaženo absolutně nezkreslené reprodukce obrazu.

Široký barevný rozsah (99 % prostoru Adobe RGB), 16bitová tabulka Look Up Table a přesná tovární kalibrace tohoto hardwarově kalibrovatelného grafického monitoru zaručují, že kontrast, odstupňování tónů i barvy budou přesně reprodukovány ihned po vybalení přístroje. Simulace tisku při obrazovkových korekturách či další kroky digitálního procesu tak budou probíhat s náležitou spolehlivostí.