vSphere 7 od VMware má podporu AI a strojového učení

VMware vSphere 7 obsahuje technologii Bitfusion, která umožňuje efektivně abstrahovat a sdružovat prostředky GPU a automatizovat jejich poskytování na vyžádání pro aplikace AI/ML

374
0
SDÍLET

Společnost VMware představila novou funkci platformy vSphere 7, která umožní poskytovat elastickou infrastrukturu na vyžádání pro aplikace umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML). Tato nová funkce Bitfusion je výsledkem akvizice firmy Bitfusion, průkopníka v oblasti virtualizace hardwarových akceleračních prostředků včetně grafických procesorů (GPU), kterou společnost VMware převzala v roce 2019.

Podniky užívají hardwarové akcelerátory, jako jsou GPU, k dramatickému zlepšení výkonu pracovních zátěží AI/ML, které běží řadu hodin nebo i déle. IT týmy si uvědomily, že tyto hardwarové akcelerátory jsou izolované a nelze je sdílet pro jiné účely. To vede k neefektivnímu a nedostatečnému využití stávajících i nově pořízených prostředků. Spojení Bitfusion a VMware vSphere umožní zákazníkům ušetřit náklady, okamžitě sdílet prostředky a ve správný čas poskytovat správný hardwarový akcelerátor, jako je GPU, pro správnou pracovní zátěž.

Naším cílem je zajistit stejný užitek z GPU, jaký nabízíme u CPU,“ říká Krish Prasad, viceprezident a generální ředitel divize cloudových platforem společnosti VMware.

Propojením doposud izolovaných prostředků GPU budou zákazníci moci dosáhnout jejich lepšího a efektivnějšího využití díky sdílení, a tím okamžitě ušetřit náklady. Ještě důležitější je, že zpřístupněním sdílených prostředků GPU pomocí VMware vSphere 7 svým týmům na vyžádání budou schopní spustit nové nebo dokončit čekající AI/ML projekty.

Řešení umožňuje efektivní sdružování a sdílení prostředků GPU

Aplikace AI a ML – zejména hloubkové učení – využívá hardwarové akcelerátory k rozsáhlým a náročným výpočetním úlohám. Řešení umožní podnikům sdružovat výkonné prostředky GPU ze svých serverů a sdílet je v rámci datových center. Díky tomu budou moci rychle a efektivně poskytovat GPU prostředky svým výzkumníkům AI, datovým vědcům a vývojářům ML, kteří využívají nebo budují aplikace AI/ML.

Ve verzi 2020 byla platforma přetvořena s využitím Kubernetes na otevřenou platformu, která bude vývojářům a správcům poskytovat cloudový způsob práce. Funkce Bitfusion bude využívat GPU pro aplikace běžící na virtuálních serverech nebo v kontejnerech. Technologie Bitfusion dokáže fungovat v prostředí Kubernetes a očekává se její souběžný provoz u zákazníků, kteří zavádí AI/ML v rámci své celkové strategie využití moderních aplikací. Funkce Bitfusion jako součást vSphere bude k dispozici po jednorázovém stažení bez narušení provozu stávající infrastruktury a transparentně se začlení do existujících workflow a životních cyklů.

Dell využívá technologii pro svá hotová řešení

Společnost Dell Technologies představila dvě nová hotová řešení využívající tuto technologii.

S pomocí hotového řešení Dell EMC pro AI: GPU jako služba mohou zákazníci rychle a pohodlně využít výkon GPU při projektech AI, včetně prediktivní analýzy, strojového učení a hloubkového učení. Tato hotová řešení budou obsahovat novou platformu spolu se servery, úložišti, síťovými prostředky a službami Dell. Zákazníkům umožní poskytnout programátorům a datovým vědcům samoobslužný přístup k virtualizované sdružené kapacitě akcelerátorů a efektivně tyto cenné prostředky využívat.

Další řešení pro virtualizované výpočetní klastry (vHPC) zjednoduší provozování náročných AI aplikací v prostředích VMware. Schopnost virtualizovat HPC a AI s pomocí platformy umožňuje rychle poskytovat hardware podle potřeby, urychlit prvotní nasazení a konfiguraci a usnadnit průběžnou údržbu díky centralizované správě a zabezpečení. Řešení slouží k náročným výpočtům v bioinformatice, výpočetní chemii a počítačově podporovaném konstruktérství.