Acer: chromebooky pro vzdělávání

Společnost Acer představila nové chromebooky s nejnovějšími technologiemi, odolným designem a sadou funkcí, díky které jsou optimalizovány pro vzdělávací prostředí.

595
0
SDÍLET

Všechny čtyři nové chromebooky byly zkonstruovány tak, aby odolaly náročným podmínkám rušného školního prostředí. Mají šasi odolné proti nárazu, které splňuje normy MIL-STD 810H. Nárazuvzdorný nárazník a zesílená konstrukce je chrání před pádem z výšky až 122 cm a vydrží tlak až 60 kg. Displeje lze také otevřít do plných 180° (360° pro modely Spin), což pomáhá chránit zařízení při manipulaci s obrazovkou, a odvodňovací systém zabudovaný do klávesnic chrání vnitřní komponenty před politím vodou.

Notebooky Acer Chromebook Spin 311, Acer Chromebook 512 a Acer Chromebook 511 jsou také vybaveny mechanicky ukotvenými klávesami, které zvídaví studenti nijak snadno nevyjmou, zároveň je však pracovníci IT oddělení mohou snadno opravit nebo vyměnit. Rozšířené konzoly a vyztužené porty notebooky dále chrání před opotřebením při častém používání.

Chrome Education a bezdotyková registrace Zero-Touch Enrollment

S upgradem Chrome Education mohou učitelé a správci využívat všechny možnosti chromebooku a operačního systému Chrome OS a zajistit, aby se studenti mohli soustředit na učení s robustním a bezpečným zařízením.

IT oddělení navíc mohou chromebooky snadno spravovat pomocí funkce Zero-touch Enrollment — stačí na školní pracoviště zaslat nové chromebooky a ty se automaticky zaregistrují, jakmile se koncový uživatel připojí k internetu.

Ekologicky šetrné funkce včetně touchpadu OceanGlass

Všechny čtyři nové chromebooky jsou vybaveny jedinečným ekologickým touchpadem OceanGlass™, který je vyroben výhradně z plastového odpadu vyzvednutého z oceánů. Použití tohoto odpadu nejenže přispívá ke snížení množství plastů unášených oceánem, ale také dodává touchpadu texturu podobnou sklu a přesnou hmatovou odezvu.

Tři z těchto Chromebooků – Acer Chromebook Spin 311, Acer Chromebook 512 a Acer Chromebook 511, navíc obsahují v konstrukci šasi recyklované plasty, které byly vyrobeny ze spotřebního materiálu, což je dalším příkladem závazku společnosti Acer k udržitelnosti.

Acer Chromebook 512

Acer Chromebook 512 (C852) má 12″ displej s poměrem stran 3:2. Studenti tak uvidí více textu či větší část map, fotografií a školních úloh, než budou muset rolovat. K dispozici je také volitelný panel s integrovaným multidotykovým ovládáním. Výuku na dálku umožňují dva mikrofony a webová kamera s technologií TNR pro lepší kvalitu obrazu. Modrý skleněný IR-cut filtr v modulu kamery navíc pomáhá minimalizovat vliv světelných odlesků v pozadí (například od lamp nebo stropních světel) na webkameru uživatele. Acer Chromebook 512 (C852) je poháněn nejnovějšími procesory Intel řady N a poskytuje 12hodinovou výdrž na baterii.

Acer Chromebook 511

Acer Chromebook 511 (C734/C734T) je 11,6″ chromebook, který je k dispozici se standardním nebo dotykovým displejem a má kompaktní a odolnou konstrukci. Chromebook je bezpečný a vhodný i pro nejmladší studenty, protože je opatřen plastovým povrchem a splňuje normy ASTM F963-16 pro bezpečnost hraček a UL/IEC 60950-1. Acer Chromebook 511 nabízí až 12hodinovou výdrž baterie a svižný chod, protože je vybaven nejnovějšími procesory Intel řady N. Pro potřeby vzdálené výuky jsou k dispozici dva mikrofony a HD webkamera s redukcí odlesků. Technologie Temporal Noise Reduction (TNR) dále zvyšuje kvalitu videa zejména za špatných světelných podmínek tím, že analyzuje a využívá informace z více snímků současně.

Acer Chromebook 314

Acer Chromebook 314 (C934/C934T) je ideální pro správce, učitele a starší studenty, kteří potřebují při výuce a projektech pracovat s více úlohami najednou. Má 14″ dotykový Full HD IPS displejs úzkými 8,1mm postranními rámečky a celkově kompaktní design. Antireflexní povrchová úprava displeje umožňuje používání i za jasného osvětlení a je k dispozici také s možností dotykového ovládání. Chromebook 314 poskytuje vynikající zážitek ze vzdálené výuky – webkamera s technologií TNR snižující míru odlesků zlepšuje kvalitu obrazu, zvuk DTS Audio poskytuje zvuk bez zkreslení a dvojice mikrofonů snímá čistý zvuk. Chromebook 314 je navíc vybaven nejnovějšími procesory Intel řady N, které zajišťují solidní výkon, a až desetihodinovou výdrží na baterii. Studenti a učitelé si užijí spolehlivé bezdrátové připojení Intel Wi-Fi 6 (Gig+) s až 3× vyšší rychlostí než Wi-Fi 5.

Acer Chromebook Spin 311

Acer Chromebook 311 (R722T/R723T) je odolné konvertibilní zařízení optimalizované pro studenty základních a středních škol. Jeho 11,6″ dotykový displej je chráněn antimikrobiálním sklem Corning Gorilla Glass, které je odolné, a zároveň obsahuje ionty stříbra. Ty zabraňují růstu mikroorganismů způsobujících zápach a skvrny. Dvojice 360° pantů umožňuje používání ve čtyřech režimech, například v režimu notebooku pro psaní na klávesnici nebo v režimu prezentace pro ukazování práce v malých skupinách.  Procesor MediaTek MT8183 zajišťuje potřebný výkon a napomáhá až 15hodinové výdrži. Webkamera s rozlišením HD je vybavena závěrkou pro zajištění soukromí. V závislosti na konfiguraci počítač nabízí kombinaci Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2 (R723T) nebo s Wi-Fi 5 a Bluetooth 4.2 (R722T).

Cena a dostupnost

Acer Chromebook 512 (C852) bude v oblasti EMEA k dispozici v prvním čtvrtletí za cenu od 359 €.
Acer Chromebook 511 (C734/C734T) bude v oblasti EMEA k dispozici v únoru za cenu 329 €.
Acer Chromebook 314 (C934/C934T) bude v oblasti EMEA k dispozici v dubnu z cenu od 369 €.
Acer Chromebook Spin 311 (R722T/R723T) bude v oblasti EMEA k dispozici v prvním čtvrtletí za cenu od 339 €.