Apple začne vyvíjet vlastní grafické čipy pro iPhone

Britská společnost Imagination Technologies, která vyrábí grafické čipy používané v iPhonech a iPadech, uvedla, žespolečnosti Apple do dvou let vyprší licenční práva pro používání jejich technologií. Podle Imagination pracuje Apple na vlastních grafických jednotkách. Apple by tak měl své produkty plně v rukou a nebyl by již závislý na technologiích od Imagination.

1342
0
SDÍLET

Pro Imagination to znamená velkou újmu. Polovina jejich tržeb je závislých právě na Applu. Licenční poplatky plynoucí z prodeje iPhonů a iPadů by měly skončit v období mezi 15 a 24 měsíci. Podle Financial Times Apple vlastní 8 % britské společnosti Imagination. Před rokem sice zvažoval, že celou společnost převezme, ale nakonec z toho sešlo.

Možná již v příštím roce

Pokud je vyjádření společnosti Imagination pravdivé a Apple skutečně vyvíjí své vlastní grafické čipy, mohli bychom se už v příštím roce dočkat specifického iPhonu. Měl by totiž Applem navržený CPU i GPU. Výrobce iPhonů už totiž uspěl na poli vývoje CPU, kde jejich ARM procesory překonávají některé své konkurenty.