Do služby Microsoft Teams přicházejí platby

251
0
SDÍLET

Podniky všech velikostí budou moci dostávat platby prostřednictvím Microsoft Teams, což této platformě dodá zcela nový rozměr.

Platforma pro videokonference integruje platby ve snaze být ještě užitečnější pro podniky po celém světě a umožní požádat o platbu během schůzky v Teams. Microsoft dokonce uvádí, že zákazníci budou moci platit „na pár kliknutí“, což znamená, že složité online platby a komplikované faktury by mohly být brzy minulostí.

V záznamu na oficiální roadmapě Microsoft společnost uvádí, že tato funkce bude užitečná zejména pro menší firmy, které se během pandemie přesunuly do online prostředí. Zmiňuje se o schůzkách, kurzech nebo událostech, které budou hostovány v Microsoft Teams, přičemž žádost o platbu bude moci být zaslána během samotné schůzky. Uživatelé se budou muset pro přijetí platby spojit se službou třetí strany, ačkoli Microsoft zatím žádného konkrétního partnera ani poskytovatele plateb nejmenoval.

Služba, která je v roadmapě stále uvedena jako „ve vývoji“, bude také prozatím dostupná pouze pro podniky registrované ve Spojených státech a Kanadě. Její všeobecné datum dostupnosti je naplánováno na říjen 2022 a po vydání by měla být dostupná uživatelům Microsoft Teams na počítačích Mac, Android, iOS, desktopech a webu.

Zdá se, že tato novinka odlišuje Microsoft Teams od konkurence v oblasti videohovorů, a zřejmě jde o první takovou možnost, která umožňuje participantům platit přímo na schůzce.

Zoom umožňuje uživatelům nastavit placený vstup do svých hovorů, zejména v případě webinářů, přičemž vedle dalších možností platby je integrován i systém PayPal. Služba Google Meet také obsahuje propojení se službou PayPal, ale vyžaduje k tomu integraci třetí strany.

Pokud se Microsoftu podařilo obejít některé z těchto kroků, pak by Teamsy získaly významný náskok a potenciálně i větší část stále lukrativnějšího trhu malých a středních podniků.

Zdroj: Techradar.com