Dohledová služba SOC365 svým klientům ochránila za měsíc na 17 miliard datových toků

Bezpečnostní situace se v mnoha firmách s digitalizací zhoršuje. Dobře vědomi jsou si toho zločinci, kteří čím dál agresivněji útočí na společnosti všech typů a zájmů. O tom, proč zabezpečení nepodceňovat vypovídají statistiky dohledové služby SOC365.

380
0
SDÍLET

Společnost Visitech pomocí své dohledové služby SOC365 analyzuje svým klientům ohromné množství dat. Chrání je tak nejen před hrozbou jejich ztráty, ale také před neustálým rizikem hackerských útoků a pomáhá optimalizovat chod jejich síťových infrastruktur.

Pro čtrnáct klientů, různě velkých organizací, které operují v sektorech obchodu, průmyslu, služeb i státní správy je služba odborníků ze SOC365 nepostradatelná. Dokazují to následující čísla, která nám společnost poskytla. Statistika pokrývá jeden měsíc výsledků práce dohledové služby pro čtrnáctku klientských firem a komparuje ji s přechozím měsícem.

Na prvních dvou grafech je velmi dobře patrný meziměsíční nárůst logových zpráv a počet datových toků klientských firem, který v porovnání s předchozím měsícem narostl o neuvěřitelných téměř 60 %. Za jediný měsíc služba SOC365 zpracovala na 6,9 miliard logových zpráv. 

Na následujících dvou grafech je zobrazen počet bezpečnostních hlášení a bezpečnostních incidentů. Z nich můžete vyčíst, že ze 135 bezpečnostních hlášení, které odborníci ze SOC365 za měsíc analyzovali se tři ukázaly jako skutečné hrozby a pokusy zločinců o průnik do sítě. Počet hrozeb díky práci expertů oproti minulému měsíci klesl.

Služba tak chrání své zákazníky i pasivně, hackeři méně útočí na organizace, u kterých dříve ověřili, že disponují kvalitní ochranou. O efektivitě vypovídá, že odborníci z centra SOC365 za měsíc odbavili téměř sedm miliard logových zpráv a na 17 miliard datových toků a z nich vzešlo pouze 135 bezpečnostních hlášení.

Pokud se chcete o možnostech ochrany pomocí nepřetržité dohledové služby SOC365 dozvědět více, další informace najdete na stránkách společnosti Visitech.