Kingston: externí šifrované SSD VP80ES

IronKey Vault Privacy 80 (VP80ES) je inovativní externí SSD disk společnosti Kingston nezávislý na operačním systému, který disponuje nejen hardwarovým šifrováním pro ochranu dat, ale také dotykovým displejem pro snadné ovládání.

220
0
SDÍLET

Používání disku IronKey VP80ES je stejně intuitivní jako odemykání chytrého telefonu. Disk vybavený barevným dotykovým displejem a 256bitovým šifrováním XTS-AES s certifikací FIPS 197 je navržen tak, aby chránil data a zároveň byl uživatelsky přívětivý. Odolává útokům typu Brute Force a BadUSB, má digitálně podepsaný firmware a je vhodný pro uživatele z malých a středních firem (SMB) i pro tvůrce obsahu. Díky svým bezpečnostním funkcím na armádní úrovni ochrany výrazně překonává internetové a cloudové služby pro zabezpečení důležitých firemních informací, dokumentů nebo třeba obrázků a videí.

Kromě snadného používání a hardwarového šifrování nabízí VP80ES další funkce na ochranu dat, jako je možnost nastavení více hesel (správce/uživatel) typu PIN/heslová fráze a konfigurovatelná pravidla používání hesel. Správce může zvolit zadávání číselného PIN kódu nebo alfanumerického hesla, nakonfigurovat pravidla pro používání hesel nebo aktivovat rozšířené možnosti zabezpečení, například nastavení maximálního počtu pokusů o zadání hesla, minimální délky hesla v rozmezí 6 až 64 znaků, pravidel tvorby alfanumerických hesel, časového limitu pro automatické uzamčení disku, náhodného uspořádání obsahu dotykového displeje a funkce Secure-Erase pro zajištění maximální ochrany důležitých souborů. Pokud uživatel zapomene svoje heslo, lze použít heslo správce také pro obnovení dat a přístupu. Pro lepší zabezpečení má VP80ES funkci na ochranu proti útokům hrubou silou, která disk standardně vymaže, pokud jsou hesla správce nebo uživatele zadána chybně 15× po sobě.

Díky možnosti použití znaku „mezera“ lze jako heslovou frázi zadat např. i snadno zapamatovatelný seznam slov, známý citát nebo text oblíbené písně. Další možností je odemykat VP80ES pomocí PIN bloku, stejně jako u mobilního zařízení.

SSD je k dostání v kapacitách 480 GB, 960 GB a 1 920 GB a je dodáváno s neoprenovým cestovním pouzdrem a dvěma kabely USB 3.2 Gen 1 (typu USB-C nebo USB-A).