Seagate: externí disk BarraCuda Fast SSD

Společnost Seagate uvedla do prodeje kapesní přenosný disk BarraCuda Fast SSD. Jde o ideálního společníka pro hráče počítačových her a uživatele, kteří při svých cestách trpí nedostatkem úložného prostoru a času.

624
0
SDÍLET

Kompaktní zařízení s univerzálním portem USB-C 3.1 Gen2 nabízí přenosovou rychlost až 540 MB/s a je dostupné s kapacitou až 2 TB.

Kapesní externí disk Seagate BarraCuda Fast SSD je lehké a tenké zařízení s rozměry 2,5″ a elegantním designem, které se jednoduše vejde do každé kapsy a je tak možné ho mít neustále po ruce. Zařízení se pyšní rychlostí čtení až 540 MB/s a zápisem až 500 MB/s. Uživatelé mohou využít rychlého načítání her, přenášení fotografií ve vysokém rozlišení i streamování uložených videí s minimální prodlevou. Disk se vyrábí v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB.

Seagate BarraCuda Fast SSD se napájí přímo z USB portu a nevyžaduje externí zdroj. Absence pohyblivých součástí navíc disku zaručuje mnohem větší odolnost, než mají plotnové harddisky, a neublíží mu tak nárazy ani vibrace v průběhu cestování. Praktické je použití rozhraní USB-C, jež umožňuje využívat výhod obousměrného zapojení. Součástí balení je i alternativní kabel s konektory USB-C a USB-A pro propojení se staršími počítači. Disk lze používat se systémy Windows i Mac OS.

Každý zákazník při koupi disku získá i software Seagate Toolkit pro jednoduchou zálohu a synchronizaci dat a bezplatné dvouměsíční předplatné Adobe Creative Cloud pro digitální fotografii. Předplatné od Adobe zahrnuje cloudové úložiště fotografií Lightroom a aplikaci Photoshop a velmi dobře se tak doplňuje s vysokou přenosovou rychlostí disku.